Certyfikat  NZOZ Zdrowie s. c.
 ul. Jana Pawła II 5, 23-300 Janów Lubelski
  ukrainski fb logo

Proponujemy Państwu nowatorski, nieinwazyjny, bezpieczny i przyjazny dla pacjenta sposób przeprowadzenia badania endoskopowego - kapsułkę endoskopową.

kaps_end1W wielu przypadkach, z przyczyn anatomicznych i technicznych istnieją obszary jelita cienkiego, gdzie typowym gastroskopem lub kolonoskopem nie ma możliwości przeprowadzenia badania i prawidłowego zdiagnozowania. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi badanie najnowocześniejszą metodą - kapsułką endoskopową, czyli zminiaturyzowaną kamerą z nadajnikiem radiowym.

Przed badaniem lekarz informuje pacjenta o przebiegu badania. Badanie kapsułką rozpoczyna się od przyczepienia na brzuchu pacjenta elektrod i połaczeniu ich z umieszczonym na pasku rejestratorem. Wtedy pacjent otrzymuje do połknięcia kapsułkę wielkości 11x24mm i rozpoczyna się dwunastogodzinne badanie, podczas którego chory może wykonywać zwykłe codzienne czynności. Naturalne ruchy robaczkowe (perystaltyczne) łatwo i bezboleśnie przesuwają kapsułkę MicroCam przez przewód pokarmowy. Miniaturowa kamera umieszczona wewnątrz kapsułki wykonuje 3 zdjęcia na sekundę. Kapsułka przesuwa się w przewodzie pokarmowym, a po kilkunastu godzinach jest wydalana z organizmu.kaps_end2

Dozwolona jest normalna codzienna aktywność z wyjątkiem ciężkiej i wyczerpującej pracy (ćwiczenia, podnoszenie ciężarów, itp.).
Należy unikać pomieszczeń z rezonansem magnetycznym (MRI), radiowych wieży transmisyjnych, kocy elektrycznych, itp. Bezpiecznie można korzystać z radia, zestawu audio oraz telefonów komórkowych.
Aby nie zakłócić badania należy trzymać się z daleka od innych pacjentów, u których także trwa badanie kapsułką endoskopową.

Poniżej do porania ulotki opisujące metodę i przebieg badania: